O nas

Kilka słów o nas i osobach, które tworzą samotnosc.info.pl

W ostatnich latach znacznie zwiększyła się liczba osób samotnych, które zgłaszają się do nas po pomoc.
Stąd zrodził się pomysł by stworzyć stronę samotnosc.info.pl.
Pomagamy: w gabinecie na sesjach indywidualnych, prowadząc grupy oraz przekazując ciekawą wiedzę w artykułach.

Osoby zmagające się na co dzień z problemem osamotnienia, doświadczają często bezradności, złości, smutku czy wręcz fizycznego i emocjonalnego bólu. Nie wiedzą co dalej, jak sobie pomóc.

NASZYM CELEM jest dostarczenie wiedzy oraz narzędzi do pracy z samotnością i osamotnieniem. W skład Zespołu wchodzą specjaliści o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu zawodowym. Najczęściej pomagamy w następujących problemach:

  • rozstanie
  • odrzucenie
  • porzucenie
  • zdrada
  • samotność
  • osamotnienie
  • lęk przed bliskością
  • nieśmiałość
  • niska samoocena.

Osobom szukającym pomocy psychologa czy terapeuty, proponujemy specjalny program – od konsultacji, przez terapię indywidualną lub grupową, po grupy wsparcia i warsztaty rozwojowe. Zapraszamy do kontaktu z nami.

sylwia-583

SYLWIA KRAJEWSKA
właścicielka Ośrodka terapeutycznego Psychocentrum (www.psychocentrum.pl) oraz założycielka portali: www.samotnosc.info.pl, www.kochamzabardzo.pl

 

 

Specjaliści:

SYLWIA KRAJEWSKA

Autorka niezwykłej książki "Zatrzymaj się"  i bajek terapeutycznych dla dzieci "Opowiedz mi, co u ciebie". 
Jest absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczyła w 2-letnim szkoleniu w terapii poznawczo – behawioralnej przy Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej (CTPB) w Warszawie. Ukończyła szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe z zakresu „Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży”.

sylwia-593 (1)

Ukończyła 2-letnie Studium Metod Pracy z Dziećmi ofiarami przemocy seksualnej i ich rodzinami w Fundacji Dzieci Niczyje. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 12 lat. Wcześniej pracując w świetlicach socjoterapeutycznych, domu dziecka, Ośrodku pomocy Społecznej, Stwowarzyszeniu Przyjaciół Integracji, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej. Aktualnie od 7 lat jest właścicielką Psychocentrum i założycielką portalu Kochamzabardzo.pl  oraz samotnosc.info.pl  .  Zajmuje się przede wszystkim problemami kobiet w szerokim tego słowa znaczeniu. W szczególny sposób pasjonuje ją praca z Kobietami z syndromem „kochania za bardzo”, DDA i DDD. Specjalizuje się w pomaganiu osobom, które przeżywają kryzysy w relacjach partnerskich lub są w sytuacji trudnych rozstań, czują się osamotnione, mają niską samoocenę, mają poczucie zagubienia, problem z ustanowieniem i ochroną własnych granic.

Pomaga odkrywać siebie na nowo, rozwijając przy tym świadomość siebie. Jest zwolenniczką prawdy (zdejmowania masek przed samym sobą i światem), wsłuchiwania się w siebie i nieustającej pracy nad sobą w celu pełniejszego życia.

Pracuje z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Oprócz pracy indywidualnej prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, grupy wsparcia oraz treningi rozwojowe dla Kobiet i warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci.

MAREK WÓJS 

Psycholog, psychoterapeuta, teolog.

Absolwent studiów psychologicznych ze specjalizacją psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta, teolog. Autor pierwszych w Polsce badań ilościowych nad wpływem metody DMT na zmiany poznawcze i emocjonalne wśród uczestników terapii. Ukończył 4-letnie szkolenie w Instytucie DMT w Warszawie. 

Od 2002r odbył liczne szkolenia i staże w różnych placówkach całej Polski w terapii poznawczo-behawioralnej, psychodynamicznej i DMT, m. in. na oddziale dziennym w (należącym do Samodzielnogo Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej). 

marek_wojs

Posiada doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej. Zajmuje się pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym, posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą, studentami, osobami dorosłymi w kryzysie wieku średniego oraz z osobami po 75 roku życia. Specjalizuje się w pomocy osobom w kryzysie, po doświadczeniu traumy, w leczeniu nerwicy natręctw, zaburzeń odżywiania (bulimii i anoreksji) oraz w terapii małżeńskiej, pracy z parami. W pracy terapeutycznej stosuje podejście integratywne, korzysta z technik uruchamiających ciało.

 

 

 

Jak odróżnić dobrą samotność od tej niszczącej?

Sylwia Krajewska – psycholog z Psychocentrum.pl Każdy z nas na jakimś etapie swojego życia doświadczył samotności. …

Co jest ze mną nie tak ?

Zoja Żak - dziennikarka, redaktorka Dlaczego ciągle jestem sam, co jest ze mną nie tak? Przecież tak się staram. Mam …

Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, weź kogoś ze sobą

Marek Wójs,  psychoterapeuta z  Psychocentrum   W tytule artykułu zostało przywołane afrykańskie przysłowie, …